Klubturskalenderen 2019 – Sæt kryds i kalenderen!            

Her kan du se klubbens turprogram. For alle turene vil der komme nærmere info angående tidspunkter, forudsætninger, tilmelding, hvad man kan forvente af turen og lignende. Der kan ske ændringer i programmet afhængigt af arrangørens muligheder, antal tilmeldte osv. Turene er forbeholdt klubbens medlemmer.

Nærmere oplysninger om de enkelte ture følger på Dansk Bjerg- og Klatreforbunds facebook-side under begivenheder samt ved opslag i Blocs & Walls.

(Klik på billede for stor version).

dbkk-turkalender-2019

NB: Vi modtager meget gerne dit forslag til en klubtur på:  Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. , kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 

Til turlederen  

Til turlederen findes følgende dokumenter:

  • DBKK Turledervejledning (gældende fra 27.juni 2018)
  • DBKK Retningslinjer for tildeling af støtte (gældende fra 27.juni 2018)
  • a4-enkle-plakater (vil man have en anden farve, så kontakt Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. )

Hvsi der skulle opstå spørgsmål, så skriv til Denne emailadresse er beskyttet mod programmer som samler emailadresser. Du skal aktivere javascript for at kunne se adressen. kontaktperson: Diana Ransgaard Sørensen

 

 Med venlig hilsen
Klubtursudvalget

 

 

blivmedlem

deltag

Medlemmernes billeder

klart.se

Väder Göteborg

klart.se

Dagens ordsprog

"With the best equipment in the world the man with poor judgment is in mortal danger." — Royal Robbins.